1.zdravotnicky prostredek z konopi v Čr

07.05.2016 12:52

Univerzální konopná mast Carun je 1. zdravotnický prostředek z konopí třídy I. v ČR.

Mast obsahuje bio konopný olej a výtažek z celých rostlin Cannabis Sativa a má velmi široké spektrum využití. Tato univerzální konopná mast je nejprodávanější konopná mast v České republice. 

Konopná mast obsahuje směs panenského BIO olivového a BIO konopného oleje, přírodní silice z máty, citronu a levandule a jako nosič byla použita lékařská vazelína a to z důvodu, že se jedná o zdravotnický prostředek a na vazelínu neexistuje žádná alergická reakce.

Výtažek z konopí obsahuje účinné cannabinoidy, tyto látky se nacházejí pouze v rostlinách konopí a to v zelených částech rostlin. Tyto látky mají mnoho farmakologických účinků, především však analgetické, protizánětlivé nebo antibakteriální ůčinky. Některé společnosti uvádějí na svém obalu obsah % konopí, podle zkoumání složení však zjistíme, že nemají na mysli konopí jako takové, ale konopný olej, který je lisovaný ze semínínek a nebo extrakt, ale opět ze semen. V těchto případech, ač se to na první pohled zdá, se nejedná o zelenou část rostliny a její výtažek, který obsahuje tyto léčivé látky - cannabinoidy.

Buďte tedy při výběru konopných mastí obezřetní!

Cannabis Sativa Seed Oil - konopný olej

Cannabis Sativa Extract nebo Cannabis Sativa Leaf/Stem Extrakt - konopný extrak

nenechte se oklamat: Cannabis Sativa Seed Extract - extrakt ze semen konopí

Mast Carun obsahuje konopný olej, ale také právě konopný extrakt z celých rostlin konopí. Díky tohoto extraktu a obsaženým cannabinoidům tato mast příznivě působí na kožní problémy jako je: lupénka, ekzém, akné, opruzeniny, opar, suchá a popraskaná pokožka, ale také při bércových vředech, odřeninách, popáleninách nebo bodnutí hmyzem. Pacienti zdravotnický prostředek Carun doporučují i na léčbu hemoroidů a velmi pozitivní jsou ohlasy po operačních zákrocích, kdy urychluje hojení jizev a působí analgeticky.

Díky široké oblasti působení je konopná mast doporučována také při léčbě bolestí kloubů, svalů, šlach, při různých poraněních či zánětech a také při hojení nejrůznějších úrazů.

Používá se podle potřeby i několikrát denně, na určená místa ji stačí nanášet v tenké vrstvě. Neobsahuje parfémy, je doplněna přírodními silicemi z citrónu, máty a levandule.

Univerzální konopná mast Carun  je certifikovaný zdravotnický prostředek a můžete ho zakoupit bez lékařského předpisu. Vhodná je také pro děti, těhotné i kojící ženy.

 zdroj: konopnyshop.cz

Zpět