Devítiletému autistovi pomohlo konopí

31.01.2018 13:48

Kalel Santiago (9) z Portorika nemá zrovna jednoduché dětství. Ještě jako desetiměsíčnímu chlapci mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Jen co zákeřnou nemoc porazil, přišla další rána. Podle doktorů chlapec nikdy neměl mluvit. Rodiče to ale nevzdali a nasadili mu konopnou léčbu. A pak se stal zázrak!

Tehdy desetiměsíčnímu Kalelovi doktoři diagnostikovali neuroblastom, tedy zhoubný nádor, který se objevuje v ranném věku. Chlapec s rakovinou bojoval déle než dva roky, během kterých absolvoval operace, chemoterapii a radioterapii. Pak ale doktoři vyřkli další ortel: chlapec trpí těžkou formou autismu a nikdy nepromluví.

Zoufalí rodiče se snažili pro svého syna udělat co nejvíce. Zkusili různé školky, dlouhodobé terapie a kurzy, ale nic nepomohlo. Pak ale narazili na přelomovou léčbu, která změnila jejich životy. Tím zázrakem byl konopný výtažek, bohatý na kanabidiol (CDB), který má na rozdíl od Tetrahydrocannabinolu (THC) léčebné účinky. Podle neověřených studií CDB dramaticky pomáhá zmírnit symptomy autismu a epilepsie.

Rodiče začali svému synovi konopný výtažek podávat dvakrát denně a výsledek byl prý úžasný. Kalel totiž začal už po dvou dnech mluvit! „Překvapil nás ve škole, když začal říkat samohlásky A-E-I-O-U. To promluvil poprvé,“ popsal serveru Yahoo News pyšný tatínek Abiel. „Ani si neumíte představit, jak s námi cloumaly emoce, když jsme poprvé uslyšeli jeho hlas. Bylo to úžasné. Učitel to nahrál a poslal to mé manželce i mně. Jediné, co jsme předtím udělali, bylo, že jsme mu podávali CDB,“ dodal s tím, že chlapec se naučil první slova.

zdroj: blesk.cz

Zpět