Kanabinoidy a jejich protinádorové působení - Prezentace Dr. Cristiny Sánchez, PhD na Cannafestu 2015

11.02.2016 21:28
 
 
Dr. Cristina Sánchez, PhD
Dr. Cristina Sánchez, PhD
Prezentace Dr. Cristiny Sánchez, PhD na Cannafestu 2015. Přednáška je v původním znění, její stručný obsah najdete v popisu níže.
 
Abstrakt: Existuje značné množství důkazů naznačujících, že látky obsažené v konopí mohou být klinicky prospěšné při léčbě nádorových onemocnění. Je všeobecně známým faktem, že kanabinoidy pomáhají onkologickým pacientům jako paliativní prostředek. Mimo jiné potlačují nevolnost v důsledku chemoterapie, mírní bolest související s průběhem onemocnění, stimulují chuť k jídlu a zastavují úbytek na váze. Nicméně terapeutický potenciál kanabinoidů v onkologii se nemusí nutně omezovat pouze na výše zmiňované paliativní působení, což prokázala celá řada studií z posledních let. Jedná se například o výsledky výzkumů, jež ukazují, jak THC a další kanabinoidy vyvolávají smrt rakovinných buněk (potvrzeno při pokusech s buněčnými kulturami) a zpomalují růst a bujení nádorů (prokázáno v celé řadě zvířecích modelů rakoviny). Mechanismus protirakovinného působení těchto látek zahrnuje vyvolání řízené sebevraždy nádorových buněk, zatímco zdravé buňky zůstávají netknuté; dále pak inhibici angiogeneze a preventivní působení proti invazím a metastazování nádorů. Nyní jen nejvyšší čas spojit síly a společným úsilím výzkumníků, lékařů a farmaceutických společností převést tyto znalosti z laboratoří do klinické praxe.
 
Nenechte si ujít příští konferenci na veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest, který se bude konat ve dnech 4.- 6.11. 2016 na výstavišti Incheba v Praze. Simultánní překlad přednášek je zajištěn.
 
Přednáška: https://www.youtube.com/watch?v=ccYeiuzFnYs
 
 
Zdroj: https://www.cannapedia.cz/
 
Zpět