Konopny sirup s Rakytnikem

13.05.2016 10:53

Mnoho z vás už se určitě na vlastní kůži přesvědčilo, jaké má konopný sirup pozitivní účinky při nachlazení, angíně nebo oslabené imunitě. A co teprve když se spojí tak silné rostliny jako jsou konopí a rakytník? To se musí jednat o vitamínový zázrak!

Nejen čerstvé plody rakytníku se používají už několik stovek let v lidovém léčitelství v Rusku, Číně nebo Mongolsku, jeho účinky znají dokonce i v tibetské tradiční medicíně, kdy rakytník patří mezi vysoce regenerační prostředek, který se používá při intoxikacích a kardiovaskulárních onemocněních.

Rakytník obsahuje mimořádně cenný přírodní zdroj širokého spektra vitamínů, minerálů a dalších biologicky aktivních látek. Například vitamín A, vitamíny skupiny B, C, D, E, F, K, nebo P, velmi podstatný je také Alkaloid Hippophein, který se v těle přeměňuje na Serotonin, tzv. Hormon štěstí, který je důležitý pro celkovou vitalitu, chrání organismus proti depresím a nádorům.

Zvláštností je, že rakytník obsahuje 10x více vitamínu C než pomeranč a že ho užívali kosmonauté, aby si doplnili všechny potřebné vitamíny.

Rakytník zvyšuje odolnost proti infekcím, stresu a dodává potřebnou energii po fyzické či psychické námaze. Rozpouští hleny, odbourává škodlivé a toxické látky z našeho organismu, reguluje krevní oběh, pomáhá odbourávat stres a byly u něj dokonce objeveny protinádorové účinky. 

Klinické výzkumy v posledních letech prokázaly, že rakytník výrazně podporuje imunitní systém, má pozitivní vliv na onemocnění jater a slinivky, napomáhá hojení žaludečních a dvanácterníkových vředů, příznivě ovlivňuje činnost plic a záněty močových cest.

Plody rakytníku mají také baktericidní účinek vůči stafylokokům.

Spolu s konopím se tedy jedná o velmi silnou kombinaci rostlin, které ve spojení obsahují opravdový poklad.

Konopný sirup s rakytníkem tedy můžeme doporučit všem ke zlepšení celkového zdravotního stavu, pacientům po chirurgických zákrocích nebo při infekčních chorobách, dále při zánětu močových cest, onecněních jater a slinivky, žaludečních vředech, zánětech plic, při slabém imunitním systému, kožních onemocněních, při stresu, psychické či fyzické námaze, při nedostatku vitamínů a minerálů, při nachlazení, chřipce, angíně, zahlenění nebo bolestech hlavy.

Konopný sirup Carun s rakytníkem je vhodný pro děti i dospělé, aktivní sportovce, těžce pracujicí, starší a nemocné, ale také pro těhotné ženy zejména ke konci těhotensví, kdy rakytník i konopí upevňují zdraví matky i plodu.

Sirup je 100% přírodní BIO produkt, neobsahuje přidaný cukr, umělá sladidla, konzervační látky, barviva ani jiné chemické látky. Je vhodný pro vegany.

Sirup můžete užívat dle chuti, přidávat ho do vlažných nápojů nebo smíchat s vodou jako klasický sirup, pokud jej přidáte do teplejších nápojů, doporučuje se teplota cca do 45°C, aby si sirup zachoval všechny účinné látky.

Při nemocech a zdravotních potížích se doporučuje dávkování přímo lžičkou, například jako sirup jitrocelový. Zde by měla být dávka pro děti do 12 let - 1 kávová lžička minimálně 1x denně, u dospělých poté 1 lžíce minimálně 1x denně. Maximální denní dávka není stanovena, takže můžete dávkovat dle potřeby i 3 nebo 5 lžic denně, záleží na vašem zdravotním stavu.

Více informací o konopném sirupu s rakytníkem můžete nalézt na stránkách www.carun.cz nebo navštívit některou z Konopných lékáren, kde vám všechny potřebné informace podají proškolení konopní poradci.

 

zdroj: konopnyshop.cz
Zpět