Proč konopný olej?!

23.08.2016 23:43

je výborným zdrojem vysoce kvalitních živin. Navíc má dlouhou historii použití ve východních kulturách jako víceúčelový přírodní lék. Proč byste ho měli používat i vy?

 1. Konopný olej - to pravé pro Vaše srdce

Konopný olej má ideální poměr omega-6 k omega-3 mastným kyselinám (3: 1). Tento poměr podporuje zdravé fungování srdce a podporuje i ostatní kardiovaskulární funkce. [1] Tyto živiny hrají roli v mnoha biologických procesech a mohou pomoci zabránit řadě degenerativních onemocnění. [2]

2. Konopný olej - pro zdravou kůži, vlasy a nehty

Konopný olej je často používán jako zvlhčovač pro kůži, a to z dobrého důvodu. Studie ukázaly, že konopný olej může výrazně snížit vysušení pokožky a zmírnit její svědění a podráždění. [3] Kromě toho jeho antioxidační a protizánětlivé vlastnosti mohou chránit proti procesu stárnutí.[4]Výborně funguje i na tvrdou kůži na patách. 

3. Konopný olej - vynikající výživa mozku

Konopný olej obsahuje esenciální mastné kyseliny (EMK), včetně kyseliny dokosahexaenové (DHA), která jsou nezbytná pro vývoj mozku. Tato se doporučuje především v těhotenství a pro ranný vývoj dítěte. DHA je velmi důležité pro zdraví mozku, stejně jako sítnici oka, a to zejména v prvním roce života. [5] Matky, které během těhotenství užívají konopný olej tak poskytují potřebné živiny pro správný vývoj mozku i očí vyvíjejícího se dítěte.

4. Konopný olej - doplní mastné kyseliny. Bez rtuti!

Jistě znáte z doby minulé povinné užívání rybího tuku. Jeho užívání je prospěšným způsobem, jak zvýšit přísun omega-3 mastných kyselin ve stravě. Je to látka, která je nezbytná pro vývoj mozku, imunitního systému a regulaci nálady. [6] [7] [8] Především těhotné ženy jistě chtějí zahrnout tyto živiny do své stravy. Je zde ale riziko. Díky znečištění dnes ryby obsahují mnohem více rtuti než kdysi. Rtuť může bránit vývojovým mechanismům nervového systému a mozku nenarozeného dítě. Konopný olej je jeho rostlinnou alternativou rybího tuku. [9]

5. Konopný olej podporuje funkci imunitního systému

Bylo prokázáno, že esenciální mastné kyseliny v konopném oleji podporují zdravou mikroflóru ve střevech a také celkovou obranyschopnost organismu. [10] Toho může každý z nás skvěle využít především v chladném počasí - v čase chřipkové sezóny. Právě tehdy jsou totiž viry na denním pořádku ve škole, práci a dalších i dalších místech, kde pravidelně přicházíme do kontaktu s větším počtem lidí.


Zdroj:
https://www.globalhealingcenter.com

Zpět