cs

Konopné semínko loupané 500 g

konopne-seminko-loupane-500-g
/konopne-seminko-loupane.jpg
300,00 Kč
Konopné semínko loupané 100% NATURAL se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin, minerálů, prospěšných rostlinných sterolů, obsahuje všechny základní aminokyseliny a další velmi důležité látky pro lidský organismus.Vyznačuje se ideálním poměrem (1:3) esenciálních mastných kyselin (EMK) omega-3 a omega-6, který je lidskému organizmu nejbližší a zajišťuje správnou funkci metabolismu. Semínko se doporučuje užívat nejen jako součást pestré stravy, ale například i při vyšší fyzické i psychické zátěži. Carun konopné semínko loupané je vyrobeno z kvalitních odrůd a je loupáno velice šetrně, aby se uchovaly veškeré hodnotné živiny.
EMS - Esenciální mastné kyseliny jsou životně důležité pro správnou funkci celého organismu,
neboť jsou součástí buněčných membrán. Udržují hormonální rovnováhu, brání vysoušení a šupinatění pokožky, vyživuje vlasy a působí proti jejich lámavosti. Účastní se na celkově dobré fyzické a psychické pohodě a jsou významné v prevenci kardiovaskulárních onemocnění, bronchiálního astmatu, artritidy, autoimunitních chorob nebo roztroušené sklerózy.
Vědecké práce provedené v posledních letech poukazují na to, že se důležité kanabinoidní receptory nacházejí v centrální nervové soustavě a v mnoha periferních tkáních včetně imunitního, reprodukčního a zažívacího systému, v sympatetických gangliích, hormonálních žlázách, tepnách, plicích, v srdci, v očích, kostech a také v pokožce. Tyto receptory dokáží využít prospěšné látky z konopí pro výživu a regenaraci těla.

Doporučené dávkování:
1- 2 polévkové lžíce denně, maximální dávka není určena.
Použití: Konopné semínko loupané doporučujeme užívat kdykoliv během dne, ideální je ho zařadit hned ráno do zdravé snídaně, do jogurtu nebo skyru. Můžete ho namočit do vody a rozmixovat na konopné mléko, nebo může být i součástí smothie a ovocných salátů. Je možné ho přidávat prakticky do všech jídel, především je chutnou přísadou studených pokrmů, protože se vyznačuje příjemnou oříškovou chutí. Ve studené kuchyni si semínko zachová všechny potřebné živiny, můžete ho použít všude tam, kde používáte oříšky, jako posyp zmrzlinových pohárů, na palačinky, do rýže a těstovin. Pokud pečete domácí chléb nebo bagety, semínko můžete použít jako posyp nebo do těsta, výrazně tak zvýšíte nutriční význam vašich produktů! Po otevření doporučujeme semínko přesypat do vzduchotěsného obalu a uchovávat v chladu, případně v ledničce.